Naudingi Patarimai Plaunant Indus

Naudingi Patarimai Plaunant Indus

Yra du įprasti indų plovimo rankomis būdai: sumaišyti indų ploviklį kriauklėje ar inde, pripildytame vandens, arba ploviklį užpilti tiesiai ant kempinės ar nešvaraus indo. Kad ir kokį indų plovimo būdą pasirinktumėte, būtinai laikykitės produkto nurodymų, kad naudotumėte reikiamą ploviklio kiekį - ypač naudojant koncentruotas produktus, kuriems gali prireikti mažesnio kiekio, nei manote. Taigi, perskaitykite etiketę!

Nepamirškite: kai kurių indų, pvz., Keptuvių su oro pagalvėmis viduje, negalima panardinti į vandenį. Patarimo ieškokite gamintojo instrukcijose!

Čia pateikiama išsami informacija apie kiekvieną žingsnį, kad darbas būtų kuo lengvesnis ir efektyvesnis:

  1. PASIRENGIMAS

Nuvalykite maisto likučius nuo indų  - naudokite guminę mentelę arba popierinį rankšluostį. Jei maisto produktai yra prilipę prie indų, prieš valydami pamirkykite indus: į kriauklę / indą (arba užterštą puodą) įpilkite ploviklio ar sodos ir užpilkite karštu vandeniu; mirkykite 15–30 minučių bei nusausinkite.

PATARIMAS: niekada nepilkite riebalų į kanalizaciją - tai gali užsikimšti.

  1. PRIPILDYMAS

Pripildykite kriauklę ar indą švariu, karštu vandeniu. Į vandenį įpilkite indų ploviklio (perskaitykite dozavimo etiketę; kai kuriems koncentruotiems indų plovikliams reikia mažesnio kiekio). Į kriauklę vienu metu sukraukite kelis indus - tai leidžia kelias minutes mirkyti, kol valote kitus nešvarius indus.

  1. PLOVIMAS

Prdėkite plauti nuo lengvų nešvarumų turinčių daiktų. Paprastai tai apima puodelius ir stalo įrankius. Plaunant šiuos daiktus toliau seka lėkštės / puodai. Paprastai indus galima lengvai plauti, jei juos laikote po vandeniu ir ji yra užmerkti; valtdami ištraukite kiekvieną indą iš vandens, kad patikrintumėte, ar nėra nenuvalytų vietų. Jei mirkysite keptuves su keptais maisto produktais, plauti bus lengviau. Nepamirškite nuplauti keptuvės dugno.

PATARIMAS: Būkite ypač atsargūs tvarkydami virtuvinius peilius! Nekraukite jų į kriauklę; Vietoj to, nuplaukite juos po vieną ir palikite džiūti.

  1. SKALAVIMAS

Nuplaukite putas ir likučius švariu, karštu vandeniu. Skalaukit indus praleisdami juos po srove ar purškiant (purkštuku ) karštą vandenį. Jei turite dvigubą kriauklę, naudokite antrąją kriauklę, kad nuplautumėte indus.

PATARIMAS: būtinai praskalaukite puodelius, dubenėlius ir stiklinius indus.

  1. SAUSINIMAS

Paprastas džiovinimas yra lengvesnis nei sausinimas su rankšluoščiu. Tačiau nuvalyti švariu rankšluosčiu yra efektyviau, kai pastebimi nešvarumai ar vandens dryžiai ant stikliniai indų ar stalo įrankių. Įsitikinkite, kad rankšluostis yra švarus, ir pakeiskite rankšluostį, kai jis sausinant tampa drėgnas. Popieriniai rankšluosčiai gerai tinka puodams ir keptuvėms sausinimui, ypač jei juose yra riebalų likučių.

PATARIMAS: nepamirškite išvalyti kriauklę po visko. Nepamirškite dažnai keisti kempinių ir rankšluosčius.

 

 

Šaltinis: https://www.cleaninginstitute.org/cleaning-tips/dishes/dishwashing-made-easy


Palikite komentarą